Witamy w szkle w Otmicach  
 
 
   

                  Centrum kształcenia na odległość na wsi .

                 Wszystkich zainteresowanych  zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

 

 

 

Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach

Projekt Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach powstał w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia możliwości rozwijania i uzupełniania kwalifikacji zawodowych. Od 1 lutego 2008 roku właśnie takie

Centrum rozpoczęło swoją działalność szkoleniową w OTMICACH. Siedziba Centrum mieści się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Otmicach

Do udziału w Projekcie zapraszamy osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyć nowe umiejętności, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, a w dalszej perspektywie – zdobyć lepszą, ciekawszą prace oraz podnieść swoja pozycję społeczna. Jednym słowem zmienić swoje życie na lepsze!

Projekt adresowany jest w szczególności do osób z utrudnionym dostępem do edukacji, miedzy innymi do osób niepełnosprawnych, a także tych, którzy ze względów czasowych czy finansowych nie decydują się na dojazdy do oddalonych, większych ośrodków edukacyjnych.

Gdzie musisz się zgłosić, aby rozpocząć naukę?

Przyjdź do Szkoły Podstawowej w Otmicach- ul. G. Zawadzkiego 28!

Czeka tu na Ciebie nowoczesny sprzęt umożliwiający dostęp do platformy

e-learningowej:

·         10 komputerów z dostępem do Internetu (w tym 9 stanowisk stacjonarnych + 1 notebook

·z możliwością wypożyczenia do nauki w domu osobom niepełnosprawnym),

·         niezbędne oprogramowanie w tym oprogramowanie specjalistyczne, komplet urządzeń peryferyjnych dla osób niepełnosprawnych,

·         telefax, drukarka,

·         podłączenie do Internetu,

·         zdalny dostęp do platformy e-learningowej (LMS WBTServer),

·         zdalny dostęp do innowacyjnych materiałów dydaktycznych – 50 szkoleń e-learningowych (szkoleń zdalnych, biblioteki multimedialnej, programów edukacyjnych oraz słowników).

W ramach Projektu Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty szkoleniowej. Szkolenia są dostępne poprzez platformę e-learningowa.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Centrum w Otmicach i uczestniczenia w takich kursach jak np.: Historia, Języki obce, Matematyka, Użytkowanie komputerów, Księgowość i wiele innych (oferta liczy 50 kursów).

Jak wybrać odpowiedni kurs?

W tym celu każda osoba zainteresowana nauką w Centrach może zadzwonić pod bezpłatny numer infolinii 0 800 800 005 i zasięgnąć rady specjalisty, który doradzi wybór szkoleń najbardziej dopasowanych do umiejętności i potrzeb każdego uczestnika. Ponadto, uczestnicy kursów, którzy zadzwonią na infolinie uzyskają pomoc w napisaniu CV, listu motywacyjnego, dowiedzą się, jakie są niezbędne kwalifikacje i wymagania na poszczególne stanowiska pracy, a także jak i gdzie szukać wolnych wakatów.

W każdym Centrum czeka na Państwa trener, który na bieżąco będzie dbał o prawidłowy przebieg nauki.

Jak wygląda nauka w Centrum?

Bogata oferta szkoleniowa, dostępna dzięki zastosowaniu  najnowocześniejszych metod nauczania. Kursanci szkolić się będą za pomocą techniki e-learning pozwalającej na pełne wykorzystanie możliwości  multimedialnych udostępnianego sprzętu komputerowego. Dzięki zastosowaniu technik nauczania zdalnego, każdy uczący się może indywidualnie kształtować swój plan nauki, w zależności od potrzeb i możliwości.

Dzięki nowoczesnej metodzie kształcenia zdalnego, w uzasadnionych przypadkach, zapewniamy możliwość wypożyczenia laptopa, aby kontynuować naukę w domu. Jest to szczególnie ważne udogodnienie przede wszystkim ze względu na osoby niepełnosprawne.

Co zatem możesz zyskać? Bardzo wiele! Mamy dla Ciebie:

·         50 bezpłatnych kursów e-learningowych o różnorodnej tematyce,

·         wsparcie doradcy zawodowego poprzez bezpłatną Infolinię projektu 0 800 800 005,

·         bezpłatny dostęp do Internetu,

·         dostęp do nowoczesnych technologii,

·         bogate zasoby edukacyjne- biblioteka multimedialna,

·         innowacyjne Centrum Szkoleniowe w Twojej Gminie,

·         ogólnopolską promocję wsi oraz Twojej miejscowości.

 

Przyjdź i przekonaj się sam!

 

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINA

OD

DO

PONIEDZIAŁEK

-

-

WTOREK

17.00

20.00

ŚRODA

17.00

20.00

CZWARTEK

17.00

20.00

PIĄTEK

-

-

SOBOTA

14.00

20.00

NIEDZIELA

15.00

20.00

 

ZSP w Otmicach, ul. Gen. Zawadzkiego 28, 47-180 Izbicko, Tel. 0774617283,          e-mail: zspotmice@wp.pl